5 listopada obchodzimy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji można powrócić wspomnieniami do czasów dzieciństwa, pomyśleć o swoich ulubionych animowanych bohaterach oraz odnaleźć w zakamarkach szafy zabawki i pluszaki przedstawiające najfajniejsze bajkowe postaci! Po wielu latach maskotki mogą być zniszczone, smutne, okaleczone - co wtedy? Na pomoc przybywa AKCJA:REPERACJA z ratunkiem dla ulubionych pluszaków! ❤
Mój ukochany Kłapouchy z "Kubusia Puchatka" rok temu stracił ogon (buuu, ale jak go zgubiłam to już mu na gwoździa jak w bajce nie przybiję) oraz starł mu się nosek. I jak osiołek miał oddychać?! Trzeba było go naprawić.
Postanowiłam naszyć pluszakowi nowy nos. Użyłam w tym celu mocniejszej (grubszej i nieco dłuższej) igły oraz czarnej muliny (równie dobrze sprawdzą się grube nici w ciemnych kolorach).
Wystarczy nawlec dłuższy kawałek nitki na igłę, zawiązać na końcu nitek supeł i zacząć wyszywanie!☺ Nie jest to tak straszne zajęcie, trzeba się po prostu wkłuć tam, gdzie chcemy naszyć/wyszyć konkretny kształt.
Na zdjęciach poniżej możesz zobaczyć jak wyszywałam Kłapouchowi "dziurkę" nosa i w jaki sposób przekładałam igłę z nicią, żeby to zrobić.
Wkłułam się kilka razy w jedno miejsce, żeby pogrubić naszywaną kreskę imitującą nosek osiołka, dzięki czemu jest ona grubsza i bardziej widoczna. Na koniec zawiązałam nitki na supeł, schowałam supełek pod naszyty fragment nosa i odcięłam resztę nici.
Następnie zabrałam się za ogonek! ☺
Pamiętałam jeszcze czasy, gdy Kłapouchy miał fajną "kitkę" na końcu ogona (podobnie jak prawdziwe osły). Jednak frędzelek się urwał i za nic nie mogłam go już znaleźć. Trzeba było zrobić całkiem nowe zakończenie ogonka, ale jak?
Zainspirowałam się chwostami z modnej ostatnimi czasy biżuterii w stylu boho. Same frędzelki nie są trudne w wykonaniu, o czym przekonałam się w trakcie naprawiania pluszaka.
Frędzelek zrobiłam z grubszej, czarnej nitki (z tej samej, którą wyszywałam nos) i przyszyłam Kłapouchowi na pustym końcu ogonka. I to wszystko!
→ Jak zrobić naszyjnik z chwostem (instrukcje na biżuterię z modnym chwostem-wisiorkiem możesz wykorzystać do stworzenia frędzelka także w wersji solo☺)
Kłapouszek, mimo niemal 20 lat na karku, wygląda całkiem nieźle. Nadal mam sentyment do tej maskotki i za nic się jej nie pozbędę, nie ma bata!
Tę naprawę zobaczysz również na fanpage w AKCJI:REPERACJI (klik). Pamiętaj, że i Ty możesz pokazać podczas zabawy własne naprawione czy przerobione przez siebie rzeczy! Najciekawsze i najfajniejsze z zaprezentowanych pomysłów zostaną opublikowane w co miesięcznym podsumowaniu na blogu (wraz z linkami do autorów). Dzięki temu zainspirujesz swoimi reperacyjnymi projektami więcej osób do działania! A może znajdziesz pomysł na naprawę czegoś, co dotychczas nie miało szans na nowe życie?
Masz w domu ulubione zabawki sprzed lat, które są podniszczone, nadgryzione zębem czasu, ale nie chcesz ich wyrzucać? Pomogę Ci je naprawić!
To pierwszy odcinek cyklu DIY z naprawami pluszaków. Pokażę na przykładzie zabawek, które znalazłam w domu, kilka patentów na naprawę maskotek, pluszaków itp.
Jak naprawić stare i zniszczone pluszaki |
Ponadto, jeżeli masz szczególnie trudny problem ze swoją starą i zniszczoną zabawką - odezwij się w komentarzu lub napisz na aduskaminska@gmail.com o co chodzi. Nie zapomnij przesłać zdjęcia swojego pluszaka i opisać problem.
Postaram się podpowiedzieć co możesz zrobić, żeby przedłużyć żywot pluszowym przyjaciołom z dzieciństwa. Lub zabawkom Twoich dzieci!☺
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz