Plastikowe pojemniki na pomoc w parapetowym ogródku!
Wraz z nadejściem kwarantanny szukałam sobie jak najwięcej zajęć w domu, by jak najrzadziej z tegoż domu wychodzić i oczywiście zaradzić jakoś nudzie. Z pomocą przyszła nowa pasja - zamiłowanie do siania ziół i warzyw. 😊 Szybko odczułam braki doniczek, więc kombinowałam z czym mogłam - opakowania po ciastkach, plastikowe wiaderka po jedzeniu, nawet kartony po mleku poszły w ruch!Kombinowałam także z dekorowaniem doniczek i osłonek, by obsiany parapet nie straszył reklamami jedzenia z opakowań. 😂 Kilka plastikowych odpadów przerobiłam z pomocą techniki decoupage - poniżej jedno z pierwszych moich tworów w tej technice.
Swoją drogą, takie pojemniki super się sprawdzają do ćwiczenia nowych technik! ❤
→ Upcykling plastiku, czyli dekoracyjna doniczka decoupage (moje pierwsze próby z tą techniką, ale już mi się podoba! ❤)
→ Ogródek na parapecie DIY - czyli o upcyklingowych doniczkach, sianiu ziół i warzyw, dorabianiu kolejnych doniczek... 😉
Także Wika Kujawa pokazała na FB własne upcyklingowe osłonki na doniczki. No i po co wyrzucać plastikowe pojemniki, skoro tak świetnie się sprawdzają w roli domowego ogródka? 😀
Wika Kujawa - upcyklingowe osłonki na doniczki |
Wielorazowe płatki kosmetyczne DIY z upcyklingu
Dekoracyjne doniczki i sianie roślin to jedno, ale i o siebie warto zadbać! Z pomocą przyszły mi ścinki dresówek, minky itp. Kawałki materiałów świetnie sprawdziły się do uszycia wielorazowych płatków kosmetycznych.
Rzecz jest banalnie prosta do wykonania, a nawet jeśli nie uda Ci się idealnie zszyć płatków - nie masz się czym przejmować! Szycie takich wacików to ideolo ćwiczenie i fajna rozgrzewka przed większymi projektami przy maszynie do szycia. No i na plus dla przyrody - płatków nie wyrzucasz po jednym użyciu, możesz je śmiało wyprać w pralce lub przeprać ręcznie. To także mniej chemii z przemysłu, która mogłaby zaszkodzić Twojej buzi. Niby tylko ścinkowy projekt, a ile z tego plusów! ❤
→ Płatki kosmetyczne DIY wielokrotnego użytku - uszyj je ze ścinek!
Zerwane zapięcie w bransoletce? Można je wymienić!
Jedna z moich bransoletek z rzemienia zerwała się tuż przy zapięciu. To jedna z biżuteryjek, które stworzyłam jako pierwsze, na początku tej wieloletniej i szalonej twórczej przygody. 😉 Stąd pierwotnie zamontowane zapięcie zdążyło stracić kolor, a druciki przy metalowych końcówkach nie miały jeszcze ładnego kształtu...Postanowiłam wymienić całe zapięcie wraz z łańcuszkiem do regulowania długości, jak i metalowe końcówki. Teraz stara bransoletka ma nowe zapięcie w złotym kolorze, a całość prezentuje się miodzio! ❤
Za krótka sukienka? Przerób ją na bluzkę... i kilka dodatków!
Czas siedzenia w chacie wykorzystałam także na przeróbki dla rodziny. I tak (naj)starsza siostra poprosiła mnie o przerobienie jej zbyt krótkiej sukienki na bluzkę. Do tego chciała, żebym uszyła jej - z odciętego materiału - kilka maseczek "na w razie wu".
Sukienka dostała nowe wcielenie, stała się luźną bluzką (pozbawiłam ubranie wszytej w pasie gumki + zwęziłam nieco boki). Do tego zniknęła koronka przy dekolcie (nie wyrzuciłam, póki co kombinuję do czego wykorzystać koronkową tasiemkę). Siostra zadowolona, a i siostrzenicy się coś skapnęło - dostała gwieździstą zakładkę do książki, którą uszyłam ze ścinek pozostałych po przemianie sukienki w bluzkę. 😉
Renowacja pluszaków dla dzieciaków i zabawki z upcyklingu
W grupie na FB - Akcja:Reperacja u Adzika - pani Danuta zaszalała z naprawami i przeróbkami. Maj na tyle sprzyjał kreatywności oraz reperacjom, że udało się pani Danucie uratować ponad dwudziestoletniego misia-staruszka od wyrzucenia.
Zmechacone futerko zostało odświeżone, do tego doszło nowe wypełnienie oraz modne ubranie. I teraz wnuczka może pobawić się pluszakiem, który niegdyś należał do jej taty! ❤
→ Poszukujesz więcej pomysłów i porad odnośnie naprawiania starych zabawek? Sprawdź listę DIY jak naprawić zniszczone pluszaki i maskotki
(Swoją drogą, przypomniałam sobie właśnie, że miało coś jeszcze trafić na powyższą listę - i znowu mam co robić 😉)
Ciekawy pomysł na projekty z odzysku dla dzieci miała również (tradycyjnie już 😉) Izabela z Kreatywnego Bajzlu. Wykorzystała moc różnorodnych szpargałów, m.in. starą lampę, uchwyty od mebli, kartony, patyki, by spełnić prośbę swojego syna i wyczarować mu z tego misz-maszu wymarzoną bazę superbohaterów (KLIK).
Przebarwione ubrania? Potraktuj je barwnikiem do tkanin!
Jak się bawić, to kolorowo! W taki sposób w ruch poszedł czarny barwnik - za zadanie miałam nadać białej (w realu białawo-żółtawej) kurtce jeansowej ciemnego koloru.
Nie udało się "złapać" głębokiej czerni, a jednak efekt farbowania wygląda ciekawie. W kilku miejscach widoczne są jaśniejsze przebicia, a sam odcień jest bardziej grafitowo-granatowy niż czarny. I stara kurtka wygląda jak nówka!
→ DIY Farbowanie kurtki na ciemny kolor (*wpis w przygotowaniu* - już gotowy!😀)
* * *
LINK PARTY Z TWOIMI PROJEKTAMI Z RECYKLINGU I NAPRAWAMI
W co miesięcznym wpisie z podsumowaniem zabawy będzie można linkować do swoich projektów z recyklingu, wszelkich napraw, metamorfozy staroci, odnowy mebli... Po prostu to, nad czym aktualnie pracujesz i co reperujesz.☺ Mogą być także projekty z przeszłości!
Sprawdź → zasady reperacyjnego Link Party i pozostaw link do siebie w tzw. "żabce" na samym dole niniejszego wpisu.
Zgłoszone w Link Party projekty wezmę pod uwagę podczas przygotowywania kolejnego podsumowania i wyróżnię najciekawsze zgłoszone prace.
Zgłoszone w Link Party projekty wezmę pod uwagę podczas przygotowywania kolejnego podsumowania i wyróżnię najciekawsze zgłoszone prace.
Zachęcam Cię gorąco do wspólnego przerabiania i kreatywnego recyklingu.☺ Nie pozwólmy ulubionym ciuchom, dekoracjom czy "śmieciom" wylądować na wysypisku śmieci!
→ Co to Akcja:Reperacja - informator i szczegóły zabawy
→ Dotychczasowe podsumowania Akcji:Reperacji na Adzikowym blogu
→ Akcja:Reperacja u Adzika - dołącz do fejsbuszkowej grupy maniaków przeróbek i napraw!
A może to właśnie Twój reperacyjny projekt znajdzie się w kolejnym, co miesięcznym podsumowaniu Akcji:Reperacji? 😃
→ Co to Akcja:Reperacja - informator i szczegóły zabawy
→ Dotychczasowe podsumowania Akcji:Reperacji na Adzikowym blogu
→ Akcja:Reperacja u Adzika - dołącz do fejsbuszkowej grupy maniaków przeróbek i napraw!
A może to właśnie Twój reperacyjny projekt znajdzie się w kolejnym, co miesięcznym podsumowaniu Akcji:Reperacji? 😃
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz