Jak wykorzystać zniszczony stroik świąteczny? Zrób z niego bożonarodzeniowy wieniec! Tak, to da się zrobić - szczypta chęci, odrobina kleju czy tkaninowych ścinek, wstążka do tego i wyczarujesz sobie ozdobę DIY z upcyklingu!
Renowacja bożonarodzeniowego wieńca DIY - zrób to sam/sama!
Oryginalnie był to stroik bożonarodzeniowy z miejscami na wetknięcie długich, wąskich świeczek. Jednak po latach stał się klops i cała dekoracja rozsypała się na części pierwsze.
Cały czas myślałam, że był to wieniec na drzwi i za cholerę nie mogłam zrozumieć jakim cudem jest w nim tyle resztek wosku. Zastanawiałam się nawet, czy to nie był jakiś magiczny patent na przymocowanie szyszek do tekturowej podstawy, ale nie! Mama mnie później oświeciła, że to jednak był poziomy stroik na stół. 😅
Jak zrobić bożonarodzeniowy wieniec DIY z upcyklingu - instrukcje
1. Przygotuj okrągłą bazę wieńca. Możesz wykorzystać karton po przesyłce do wycięcia okręgu-bazy, a nawet druciany wieszak. Jednak w drugim przypadku będziesz musiał/musiała się posiłować z drutem, by uformować z niego okrąg.
Zrobisz to podobnie jak przy tworzeniu wiszącego łapacza snów DIY z upcyklingu.
PODPOWIEDŹ: jeżeli masz pod ręką cienką tekturę lub dość wiotki karton, możesz wyciąć 2 koła i złączyć je ze sobą, żeby baza wieńca była sztywniejsza.
2. Tekturową bazę omotaj teraz ozdobnym materiałem, ścinkami świątecznych tkanin albo sznurkiem.
Ciekawie wygląda np. sznurek jutowy - jego surowy wygląd sprawdzi się do wnętrz utrzymanych w naturalnym lub boho stylu, nie ma też ryzyka, że sznurek będzie gryźć się np. z wzorzystymi wstążkami czy dodatkami doczepionymi do wieńca.
Z drugiej strony, gdy użyjesz np. materiału w śnieżynki albo nadruk w pierniki, to mniej wysiłku i dodatków potrzebujesz, by tchnąć w całą ozdobę magię świąt. 😉
W mocowaniu tkaninowych ścinek, które pocięłam na długie i wąskie paski, pomógł mi bezbarwny klej szkolny. Serio, zwykły szkolny klej ładnie wszystko złapał!
3. Poczekaj, aż wieniec wyschnie (o ile zastosowałaś/-eś klej do montażu), żeby w kolejnych etapach nic się nie rozsypało.
4. Pora przyczepić mniejsze ozdóbki do wieńca! Możesz użyć w tym celu bezbarwnego kleju, pistoletu z klejem (jeśli masz taki sprzęt pod ręką) albo... sznurków lub nitek!
W przypadku szyszek sprawdził się montaż na poliestrowe nitki - dół każdej szyszki przewiązałam osobno cienką nitką i przywiązałam taką konstrukcję w dolnej części wieńca.
W zależności od wielkości i wagi szyszek, montowałam je pojedynczo (te większe) lub po dwie-trzy (najmniejsze) na jednym wiązaniu.
Ze starego stroika pozostały kwadratowe "cosie" imitujące pudełka z prezentami - nie udało się ich przymocować inaczej niż na klej bezbarwny (chociaż w oryginalnym stroiku zdaje się, że trzymały się w jednym miejscu z pomocą wosku - albo to po prostu były pozostałości wypalonych świeczek ze stroika 😅).
4. Możesz dodać np. dużą czerwoną albo złotą kokardę, albo wstążkę w świąteczne motywy...
Nie zapomnij też o kawałku sznurka albo wstążki, która pozwoli Ci zawiesić gotowy wieniec bożonarodzeniowy DIY na haczyku!
Święta to nie tylko bożonarodzeniowe dekoracje DIY - możesz stworzyć też ubrania w gwiazdkowym klimacie! Przykładowo, z pomocą naszywek w kilka chwil odmienisz stary t-shirt na świąteczną stylówkę DIY albo ozdobisz tak bluzę na prezent dla bliskiej osoby. 😉
Jak wyglądają Twoje przygotowania do świąt? 😀 Czy udaje Ci się odpowiednio wcześnie wprowadzić dom w bożonarodzeniowy klimat, a może działasz na ostatnią chwilę z braku czasu?
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz